Blackjack Siteleri

Halk arasında 21 olarak da bilinen Blackjack, en keyifli kart oyunlarından birisidir. Çok sayıda kişinin katılımı ile oynanır. Blackjack siteleri üzerinden kolaylıkla katılımı yerine getirmek mümkündür. Oyunun kurallarını ve bu kart oyununu sunan işletmelerin genel tüm özellikleri önemlidir.

Blackjack Nedir?

Blackjack nedir: Blackjack ya da 21 adındaki oyun ilk defa 18.yüzyılda Avrupa’da oynanmıştır. Avrupa kökenli bir oyun olmasının yanı sıra birçok farklı kumarhane opsiyonu gibi yine Fransızlar tarafından icat edilmiştir. Zamanla değişikliklerin yaşanmasının sonrasında şu anki kuralları tam olarak belirlenmiştir. Hem Türkiye’de hem de dünyanın geri kalanında oldukça popülerdir. Üstelik farklı versiyonlarının bulunması sayesinde bu durum katılım sağlayacak olan kişiler için değişi seçenekler manasına gelir.

Blackjack Nasıl Oynanır?

Blackjack nasıl oynanır: Blackjack siteleri üzerinden kolaylıkla katılımın sağlanabileceği bu oyun şu şekilde oynanır;

 • 4,6 veya 8 deste oyun içinde kullanılır ve en temel amaç oyuna erişim sonrasında kasayı da geride bırakacak şekilde eldeki sayıların toplamının 21 olmasını sağlamaktır. Bunun geçilmesi halinde kaybetmiş olarak kabul edilirsiniz.
 • Her kart oyununda olduğu gibi ilk olarak kart dağıtımı gerçek krupiye tarafından yapılır. Bunun sayısı 2 olarak tanımlanmıştır. Kartların açık olması temel bir kural olarak dikkat çeker. Hole kart adı verilen ve krupiyeye ait olan tek bir kart kapalı olmalıdır. Diğeri ise açık şekilde dikkat çeker.
 • Eğer alınmış olan bu kartlar 21 sayısına denk gelirse hemen kazanmış olursunuz. Böyle durumlarda oyunun devam etmesine gerek yoktur.
 • Kart dağıtımı sonrasında eldeki rakamların toplamı 21 değilse, böle durumlarda kart isteyebilme hakkınızı kullanabilirsiniz. Buna hit denilir. Kesinlikle 21 sayısının geçilmemesine dikkat edilmelidir. Tam tersi bir şekilde elinin güçlü olduğuna inanan kişiler stand yapar. Bu da dur olarak tanımlanmıştır.
 • Bir oyuncunun elindeki kartların değeri 21’de fazla olursa oyun dilinde buna bust denilir. Böylelikle krupiyenin yanı dağıtıcının eline bakmaya gerek kalmaz ve Blackjack siteleri üzerinden oyun katılımını sağlamış olan kişi kaybetmiş olur.
 • Her giriş yapan kişinin kart almayı bitirmesinin ardından krupiye, önündeki kendisine ait olan kapalı kartı açmak zorundadır. Bunun değeri 17’den küçükse kart çekilir. Tam tersi halinde ise artık kağıdın alınmasına gerek yoktur.
 • Eğer hem krupiye hem de oyuncu aynı değerdeki ele sahip olursa buna push denilir. Hiç kimse kazanmamış olur.

En İyi Blackjack Siteleri

En iyi Blackjack siteleri farklı birçok özelliği ile dikkat çeker. Bunların başında ise her anlamda güvenilir olmaları ilk sırada gelir. Çünkü yabancı oyun komisyonlarından lisans almış oldukları için denetime tabidirler. Vermiş oldukları hizmetlerin tümü çok sık şekilde kontrol edilir. Malta, Birleşik Krallık, Curaçao, Kosta Rika lisans veren ülkelerin içinde öne çıkar.

Blackjack siteleri resmi erişimi sonrasında üyeliğin alınması şarttır. Bunun için tanımlanmış olan iki temel kural vardır. Bunlardan ilki TC vatandaşı olmak iken diğeri ise 18 yaşını geçmek şeklindedir. Sizden istenen bilgilerin tümünü resmi ve Türkçe olan sitedeki ilgili yerlere yazmak yeterli bir hamledir.

Bu tip firmalar, özellikle para ödemesi gibi son derece önemli olan bir konuya büyük bir önem vermiş olmalarından dolayı üyelerin çekim işlemlerini yapması hususunda hiçbir sorun yoktur. Belirlenmiş olan birtakım sistemler ve kabul edilen tutarlar üzerinden sürecin tamamlanması kolaydır.

Buna göre kredi kartı, banka havalesi, cepbank, sanal kredi kartları, dijital para ve bunun gibi değişik birçok sistem üzerinden çekim işlemlerinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda belge yollanması ilk defa talimat verileceği zaman kesinlikle zorunlu bir işlem olarak dikkat çeker. Bu oyunu ilgili siteler üzerinden mobil cihazlarla da oynamak mümkündür.

Blackjack Kuralları

Oyunun belli birçok kriteri söz konusudur. Blackjack kuralları bu yüzden önemlidir. Şunlar öne çıkar;

 • 52 karttan oluşan destelerin oyun içinde kullanılması lazım. Buna göre 4 veya 6’nın yanı sıra 8 deste ile de oynanması noktasında hiçbir sorun söz konusu değildir.
 • Katılımcı sayısına baktığımız zaman bunun maksimum 7 olduğunu görmekteyiz. Daha üstündeki sayıda kişilerin oyuna kabul edilmesi söz konusu değildir.
 • Tanımlanmış olan oyun katılım ücretinin ödenmesi lazım. Bunun TL üzerinden gerçekleştirilmesi noktasında hiçbir sorun yoktur.
 • Oyundaki kartların değerinin bilinmesi gerekiyor. Burada öne çıkan ve kesinlikle özel olan kağıda baktığımızda bunun As olduğunu görmekteyiz. Çünkü duruma göre 1 veya 11 şeklinde kullanılabilir.
 • Temel oyun amacı çerçevesinde hareket ederek, eldeki toplam sayının 21 olması şarttır. Bunu sağlamış olan bir kişi kazanım elde etmiş olur.
 • Aynı zamanda oyunda sigorta hakkı da mevcuttur. Rakibin kazanacağını düşünen kişilerin ellerini sigorta ettirmeleri mümkündür. Böylelikle hiçbir şekilde risk almamış olursunuz.

Blackjack siteleri üzerinden oynanan bu oyunda farklı birçok kavram vardır. Bunların anlamının net bir biçimde bilinmesi büyük önem arz eder. İkiye böl; kart dağıtımı sonrasında iki tane as gelmesinden sonra bunların toplamı 2 olur. Fakat ikiye bölünmesi sayesinde iki adet blackjack olması mümkündür anlamını taşır.

Aynı zamanda ikiye katla gibi daha farklı bir kavram da mümkündür. Kağıtların toplamı 11 olduğunda bunu ikiye katlayabilirsiniz. Bekle ise hem stick hem de stay olarak dillendirilir. Özellikle eli çok iyi olan kişilerin bunu kullanması çok mantıklı bir hamle olacaktır.

Blackjack yan bahisler: Blackjack oyununda yan betler de vardır. Bunlardan birisi Perfect Pairs adıyla karşımıza çıkar. Karışık çift, renkli çift, muhteşem çift gibi versiyonları mevcuttur. 21+3 yan betinde ise; suited trips, straight flush, three of a kind, straight ve son olarak flush bulunur. Bunların içinden katılım sonrasında seçimde bulunabilirsiniz.

Blackjack Bonusu Veren Siteler

Blackjack bonusu veren siteler şu promosyonları üyelerine verir;

 • Yatırım promosyonu bunların başında gelir. Siteye erişim ve üyelik sonrasında oyun girişinin yapılabilmesi için para gönderme tamamlanmalıdır. Bunu gerçekleştirirken belli yöntemlerin kullanılması halinde bonus kazanmış olursunuz. Her firmanın sahip olduğu finansal güce göre bunun farklılık arz etmesi mümkündür. Genellikle çevrim kuralları söz konusu olduğundan dikkat edilecek olan husus ise en az ne kadarlık bir aktarımın yapılması gerektiğidir.
 • En çok ilgi gören bir diğer blackjack bonusu ise discount adıyla bilinir. Buna geri ödeme de denilir. Oyun girişi sonrasında kaybedilmiş olan paranın belli bir kısmını, ifade edilen yüzde üzerinden firma size verir. Genellikle bu tip promosyonlarda çevrim şartı yoktur.

Görüldüğü üzere blackjack oyununu sunan ofislerin bu tip kampanyaları da vardır.

S.S.S

Blackjack siteleri özellikleri nelerdir?

Blackjack siteleri yabancı kökenli olmasıyla dikkat çeker. Aynı zamanda lisanslı olan firmaların birden çok oyun türüne yer vermiş olduğunu görmekteyiz.

Blackjack bonusları nelerdir?

Blackjack katılımını yapmak için yatırım sağlamış olan kişiler aktarım promosyonunun sahibi olabilirler. Geri ödeme ise Blackjack oyununda kaybedilen paranın ödenmesi sistemine dayalı bir bonus türüdür.

Blackjack oyunlarında kaç kart dağılır?

Blackjack oyun girişi sonrasında kişilere krupiye tarafından 2 kart verilir.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *